KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7388607
*
nr 738 8607
Akvarell
'Ocean Fredrik, Stokholm', motivets mått: 32x41
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 januari 2012
kl 18:53:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/1 11:03:19
1
1.200 kr
22/1 13:14:38
2
1.000 kr
22/1 13:14:52
2
1.200 kr
24/1 12:04:14
1
1.500 kr
28/1 17:23:37
3
1.300 kr
28/1 17:41:21
4
1.500 kr
28/1 17:42:00
4
1.600 kr
29/1 17:27:13
1
Vinnande bud
30/1 18:44:07
5
1.800 kr
30/1 18:46:25
5
2.000 kr
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:01
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:06
-
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:57
-
6195 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Ak..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:02
-
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:25
*
Akvarell
nr 738 8607
Akvarell
'Ocean Fredrik, Stokholm', motivets mått: 32x41
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 januari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/1 11:03:19 | 1 | 1.200 kr |
22/1 13:14:38 | 2 | 1.000 kr |
22/1 13:14:52 | 2 | 1.200 kr |
24/1 12:04:14 | 1 | 1.500 kr |
28/1 17:23:37 | 3 | 1.300 kr |
28/1 17:41:21 | 4 | 1.500 kr |
28/1 17:42:00 | 4 | 1.600 kr |
29/1 17:27:13 | 1 | Vinnande bud |
30/1 18:44:07 | 5 | 1.800 kr |
30/1 18:46:25 | 5 | 2.000 kr |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:01 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:06 -
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:57
-
6195 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Ak..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:02 -
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:06 -
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:25